FK Motorlet Praha v. Slavoj Vyšehrad 4:0 (2:0)

Neděle 4.3.2018, UMT Meteor (ul. Bedřichovská), 14:30 hodin

Sestava:

Abbasi, Smolek, Vrchota, Sahula, Jenšovský, Jeřábek, Novák, Ludvík, Pluhař, Sýkora, Kočí

Střídali:

Andrew, Mráz

V posledním utkání zimního turnaje na Meteoru jsme narazili na kvalitní tým z Vyšehradu. Druhé těžké utkání ve dvou dnech jsme ale zvládli nad očekávání. Pomohla nám rychlá branka z druhé minuty utkání. Po dobrém napadání rozehrávky soupeře Adam Jeřábek vybojoval míč, posunul ho na Pavla Sýkoru a ten si už věděl rady – 1:0. Hosté byli chvíli zaskočeni a tak jsme toho využili v plné míře. K tomu jsme přidali dobrý pohyb, aktivní napadání rozehrávky, dobré a důrazné bránění, takže se Vyšehradští nemohli prosadit. V prvním poločase se dostali do jedné, za to vyložené šance po VPK, ale Alex zůstal nepřekonán. Naopak jsme aktivní hrou nutili soupeře k chybám, a když jsme k tomu přidali i přesnou kombinaci, byla z toho pěkná podívaní. Po jedné takové akci byl ve 20. minutě v pokutovém území faulován Tonda Pluhař a penaltu nekompromisně proměnil skvěle hrající Denis Vrchota – 2:0.

Druhý poločas byl obrazem prvního. Hned v jeho úvodu jsme dostali rozehrávku hostů pod velký tlak, z toho pramenila ztráta a snadný gól pro Tondu Pluhaře – 3:0. A podobně jsme si počínali o pět minut později. To naopak získal míč Jarda Mráz, posunul ho na Pavla Sýkoru a ten pohodlně skóroval – 4:0. Výborně nám fungoval střed hřiště pod taktovkou výborně hrajícího Filipa Nováka, kterému sekundovali Tomáš Ludvík a Pavel Sýkora. Zezadu je podporovali aktivně a přesně hrající Šimon Sahula a Denis Vrchota. Hosté mohli snížit po ojedinělé šanci, ale Colin zmenšil vyběhnutím úhel a míč se do branky nevešel. Z našich dalších možností po pěkných kombinacích už branka nepadla.

Slovo trenéra:

Za dnešní výkon musím kluky velmi pochválit. V okleštěné sestavě (nemoci, zranění, lyže, …) odehráli skvělé utkání a zaslouženě vyhráli. Opět si dokázali, že když nebudou líní na krok, budou si plnit své úkoly, tak se mohou měřit s kýmkoliv. Takže borci, díky za krásnou neděli.