21. Vrchota (Szabo), 36. Andrew (Kovář), 45. Gebelt (Vosička), 45. Mráz (Jeřábek), 48. Jurovčík (Janíček)

50. Mráz (Přívozník)

61. Sahula (Gebelt a pak možná nějaká teč)

70. Jenšovský pen. (faul na Smolka)

Komentář k utkání:

Poslední mistrovské utkání v divizi starších žáků a duel s třetím týmem tabulky. Větší náboj utkání dodával fakt, že jsme dokázali Vyšehrad v letošní sezóně dvakrát porazit a navíc mu v posledním utkání (zimní turnaj Meteoru) uštědřit debakl (5:0).

Náš tým ale srážela velká únava ze sobotního náročného programu (část týmu utkání přeboru a větší část turnaj ve Slaném). Přesto bylo utkání vyrovnané a kluci odváděli skvělou práci. Bohužel jsme již v 5. minutě inkasovali, když jsme prohráli několik soubojů u rohového praporku a při následném centrovaném míči před branku jsme nepokryli volného hráče hostí – 0:1. Ale hra byla víceméně vyrovnaná. Hosté působili více svěže, ale kluci makali a dřeli a i díky tomu jsme si vytvořili dvě vyložené příležitosti a několik dalších dobrých možností ke skórování. Ani hosté nezaháleli, ale naše obrana pracovala velmi dobře a pustila Vyšehradské už jen do jedné, za to však vyložené příležitosti (střela z úhlu těsně mimo).

Druhý poločas byl velmi podobný tomu prvnímu. V jeho úvodu jsme podruhé inkasovali po chybě v rozehrávce – 0:2. Ale kluky to nezlomilo, ba naopak. Cítili, že nejsou hroším týmem a že jsou schopni si vytvářet dobré možnosti. V 45. minutě jsme na hřiště jsme poslali tři „čerstvé“ hráče, kteří hru výrazně oživili. A odměna přišla v 50. minutě. Filip Přívozník posunul míč do vápna na Jardu Mráze, ten posadil na prdel tři bránící hráče Vyšehradu a překonal ze 7 metrů brankáře hostí – 1:2. Branka vlila klukům do žil novu krev, našli v sobě zbytky sil a rozjeli velkolepé představení. Filip Přívozník a Maty Jenšovský se ve svých pokusech ještě neprosadili. Ale 61. minutě jsme už srovnali. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Ondra Gebelt, ideálním obloučkem vrátil míč do vápna, kde ho lehce hlavou někdo prodloužil až k Šimonovi Sahulovi a ten ho uklidil do prázdné branky – 2:2. To jsme hráli v deseti hráčích, protože byl na 8 minut vyloučen Petr Smolek po údajném vražení do protihráče. Jeho návrat do hry byl velkolepý. Za pár minut ukázal svou myšlenku dne a možná i sezóny. Rozehrávali jsme VPK z vlastní poloviny hřiště. Petr se z pozice pravého obránce rozběhl - směr branka Vyšehradu, zařval si na Filipa Nováka, ten mu poslal ideální pas za obranu, Petr si míč skvěle zpracoval a lehkým obloučkem přehazoval brankáře hostí. Ten ho při tom velmi nešetrně fauloval, takže rozhodčímu nezbývalo než písknout pokutový kop. K němu se odhodlaně postavil Maty Jenšovský a uklidil míč nechytatelně k pravé tyči – 3:2. To běžela poslední minuta utkání. Jelikož byl Petr dlouho ošetřován, rozhodčí nastavoval tři minuty. V nich mohl zasadit hřebíček do rakve skvěle hrající Ondra Gebelt s Filipem Přívozníkem. Postupovali dva na jednoho, Ondra ale volil přihrávku na Filipa, který si to ale nepohlídal a byl mu odpískán ofsajd. V posledních vteřinách se po dlouhé přihrávce za obranu dostal k míči hostující útočník. Colin mu výběhem zmenšil úhel a jeho zakončení skončilo metr vedle branky. Tři body tak zůstali doma.

Slovo trenéra:

„Dnes to bylo na krev. Kluci mě velmi překvapili. Už před utkáním si ztěžovali na bolest v nohou, na velkou únavu. Přesto za stavu 0:2 v sobě našli síly a utkání dokázali otočit. Kluci, smekám klobouček. Jste neskuteční borci“