36. Kovář (Abassi), 46. Přívozník (Gebelt), 51. Smolek (Mráz), 51. Szabo (Jurovčík)

6. Vrchota (Mráz)

55. Janíček (Novák)

60. Novák (Janíček)

Komentář k utkání:

Poslední letošní utkání na venkovním hřišti jsme zvládli jak herně (tedy zejména v druhém poločase), tak výsledkově. Nutno podotknout, že za soupeře hraje kompletní ročník 2005 Dynama České Budějovice, se kterým má SKP České Budějovice dohodu o spolupráci. V prvním poločase domácí ukázali kvalitu, nápad, kombinační hru založenou na dobrém pohybu a skvělé práci s míčem. My jsme šli rychle do dvoubrankového vedení, když si ve 3. minutě vybojoval míč Lukáš Janíček, obešel několik hráčů a dělovkou pod víko otevřel skóre – 0:1. Za tři minuty předal Jarda Mráz míč na vlastní polovině Denisu Vrchotovi, ten opět ukázal své útočné choutky, obešel tři hráče, naznačil přihrávku, čímž oklamal soupeřův ofsajd systém, pokračoval sám na branku a s přehledem skóroval – 0:2. Domácí však byli v kombinaci lepší a přesnější a vytvořili si díky tomu několik vyložených možností. Skórovat však dokázali jen jednou ve 22. minutě, když před tím dvakrát přestřelili odkrytou branku. My jsme naopak byli velmi lehkovážní a vlažní v pohybu, důrazu, napadání, aktivitě a z toho pramenili chyby a laciné ztráty. Přesto jsme si vytvořili několik dalších vyložených příležitostí, které jsme ale podobně jako domácí nedokázali proměnit.

Ve druhém poločase jsme hru zrychlili, zpřesnili, byli jsme pozornější a důraznější v obranné činnosti a domácí jsme už do šance nepustili. Za zmínku stoji jen dvě střely, se kterými si ale bez problémů poradil Matěj Kovář v naší brance. Naopak z naší aktivity pramenili šance. Proměnili jsme dvě. Narážečka Lukáše Janíčka s Filipem Novákem, ideálně načasovaná průniková přihrávka mezi stopery, Lukáš jde sám na branku a skóruje – 1:3. Za pět minut VPK z pravé strany, přesně zahraný centr, skvělý náběh a Filip Novák uklízí k levé tyči. Další šance zejména po raketově rychlých nábězích Filipa Přívozníka už zůstali bez gólového efektu.

Slovo trenéra:

„Klasické utkání po dlouhé cestě, první půle unavená, mdlá, druhá už lepší. Soupeř velmi kvalitní, kluci si dlouho asi mysleli, že to půjde s prstem v nose. Druhý poločas ale prokázali své kvality a zaslouženě si odváží tři body“.